23 Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego Łódź 17.09.2015 Relacja


Środa, 23-09-2015

23 Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego Łódź 17.09.2015 Relacja


W Dniu 17 września 2015r wraz z Marią Król Przewodniczącą Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym  „Krok za Krokiem” w Zamościu i Piotrem  Paulem Fizjoterapeutą i Koordynatorem  Nauczania Kierowanego w naszym Niepublicznym  Zespole Szkół Specjalnych „Krok za Krokiem” , zwiedzaliśmy 23 Międzynarodowe Targi Sprzętu Rehabilitacyjnego. Miejscem targów było wielofunkcyjne  centrum konferencyjno-wystawiennicze EXPO Łódź,  usytuowane w sercu miasta. Wśród najciekawszych nowości przydatnych dla osób z mpd jakie udało nam się zaobserwować wymienię :

Matę TheraBand® do nauki chodu z równoważnią;

„Ergo Turtle” Wielofunkcyjny Stół do ćwiczeń rąk poprzez różnego rodzaju aktywności firmy Solutions4You GmbH

Hippocampe Wózek aktywny- Plażowy przeznaczony do trudnego terenu;

Phoenix Wózek sanitarny z regulowanym oparciem firmy Rebotec ;

W trakcie targów przewodnicząca SPDN Zaoferowała możliwość wystawienia swojego stoiska firmie LIW Care Technology (prod. siedzisk Baffin )podczas naszej grudniowej międzynarodowej konferencji: "Krok za krokiem do uczestnictwa" z okazji 25-lecia działalności Stowarzyszenia.

 

Równolegle podczas targów   odbywała się Ogólnopolska Konferencja Sejmików Osób Niepełnosprawnych ,  której celem była prezentacja działań poszczególnych sejmików osób niepełnosprawnych i próba zjednoczenia środowiska. Gośćmi na konferencji byli między innymi Teresa Hernik prezes PFRON ,Alina Wojtowicz-Pomierna,Zastępca dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych , krajowy parlament reprezentowała pani poseł na sejm RP Małgorzata Niemczyk .Przysłuchując się prezentacjom działań sejmików można było odnieść wrażenie że ,każdy sejmik ma swoją wizję ,działa od projektu do projektu ,brak jest wspólnego stanowiska w kluczowych sprawach dla całej społeczności osób z niepełnosprawnością.      

Michał Król                                                         

Zdjęcia załączone do artykułu:

Mata theraband STÓŁ ERGO TURTLE WÓZEK HIPOCAMPE wózek sanitarny PHOENIX