Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

'Krok za krokiem'w ZamościuKRS: 0000057364

CZCIONKA: Wersja Tekstowa:


5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje


W dniu 5 maja w całej Europie obchodzony jest Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W tym roku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” na Rynku Wielkim w Zamościu zorganizowało Happening pod nazwą „Zamość otwarty dla wszystkich”.

Celem wydarzenia było uwrażliwienie społeczności lokalnej na problemy środowiska osób z niepełnosprawnością w naszym mieście .


Po krótkim przywitaniu przybyłych gości przez przewodniczącą Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” Marię Król i wyjaśnieniu celu naszego spotkania, odbyła się rzecz bez precedensu - Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk zgodził się przejechać na wózku inwalidzkim wyznaczoną trasę. Towarzyszyli mu min. osoba z niepełnosprawnością i pracownik Stowarzyszenia - Michał Król i przedstawiciele mediów lokalnych. Na trasie przejazdu znalazły się takie miejsca jak: Muzeum Zamojskie, Biuro Obsługi Interesanta UM Zamość w oficynie Ratusza, Katedrę i budynek poczty głównej. Celem było pokazanie barier w dostępności tych miejsc dla osób z niepełnosprawnością. Na przykład pod budynkiem poczty, chcąc skorzystać z dzwonka przywołującego obsługę ciężko do niego podjechać na wózku.


Pan Prezydent stwierdził iż rozumie jak ciężko poruszać się na wózku inwalidzkim, i będzie się dalej starać aby Zamość był coraz bardziej dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Zadeklarował również, iż pod koniec tego roku osoby z niepełnosprawnością uzyskają w końcu tak upragniony i ważny dla nich dostęp do budynku Ratusza gdyż zostanie zamontowana tam winda.


Równolegle do naszego spaceru na Rynku Wielkim odbywały się zawody Boccia, funkcjonowała także strefa wyłączonych zmysłów a dla najmłodszych było przewidziane malowanie twarzy.

Wydarzeniem wieńczącym happening był mecz siatkówki na siedząco, w którym zmierzyły się drużyny pracowników SPDN „Krok za Krokiem” i Pracowników UM Zamość ,który drużyna „Krok za krokiem” wygrała 3:0.

 

 

Wszyscy wyrazili nadzieję, że gdy spotkamy się za rok to Ratusz Miejski będzie miał windę.

Media: 

Portal zamojski

Katolickie Radio Zamość

TVP Lublin

ZAMOŚĆ - strona miasta

Zamojska.pl


Pliki do pobrania:

5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje , (Wielkość: 805.52 KB, Ilość pobrań: 717)
  • 5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje
  • 5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje
  • 5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje
  • 5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje
  • 5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje
  • 5 maja Happening na Rynku Ważne deklaracje

JESTEŚMY CZŁONKIEM:

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.