7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami


Czwartek, 08-10-2015

W dniu 7 października 2015 r. na Rynku Wielkim w Zamościu odbył się happening pod nazwą „Łańcuch otwartych umysłów”. Organizatorem imprezy był Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu. Celem happeningu była integracja uczniów zamojskich szkół i przedszkoli z osobami z niepełnosprawnością spowodowaną MPD.


W wydarzeniu uczestniczyły następujące szkoły i przedszkola:
Zespół Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”,
Szkoła Podstawowa nr 2 im Henryka Sienkiewicza ,
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi,
Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1
oraz dzieci z Przedszkola Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi.

Prowadzącym imprezę był Stanisław Pilch - lider zespołu problemowo-zadaniowego ds. Promocji i Współpracy ze Środowiskiem Rady Pedagogicznej Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu.

Punktualnie o godz. 11.00, do uczestników spotkania wyszedł Prezydent Miasta Zamość pan Andrzej Wnuk. Witając zebranych podkreślił, że jest mu bardzo miło widzieć tak dużą delegację osób z MPD oraz solidaryzujących się z nimi uczniów i nauczycieli zamojskich szkół i przedszkoli.
Pan Prezydent wyraził żal, że nie może przyjąć uczestników spotkania w niedostosowanym budynku Ratusza. Jednocześnie zapewnił, że problemy osób z MPD nie są mu obce.

Następnie uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” zadawali panu Prezydentowi pytania. Były one bardzo różne, począwszy od tego czym jest MPD, czym się zajmuje prezydent i czy to zajęcie jest trudne, skończywszy na tym co lubi jeść i jakie ma hobby.
Pan Prezydent udzielił bardzo wyczerpujących odpowiedzi.

Kulminacyjnym momentem happeningu było wspólne utworzenie łańcucha z kolorowego papieru i oplecenie nim budynku Ratusza .
Dziękujemy za tak liczne przybycie i poparcie.
Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia załączone do artykułu:

7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami 7 Października - Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego za nami