Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

'Krok za krokiem'w ZamościuKRS: 0000057364

CZCIONKA: Wersja Tekstowa:
Aktualności


Zapraszamy na stronę Rodzinnego Domu: www.rodzinnydom.spdn.pl

 


Zdjęcia z budowy

   

 


 

 I Bieg „Krok za krokiem” połączony ze zbiórką na „Rodzinny Dom”

Cóż to były za emocje! Za nami pierwszy, historyczny Bieg „Krok za krokiem”. W taki oto sposób postanowiliśmy uczcić Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, obchodzony corocznie 5 maja. Startowaliśmy w pięciu konkurencjach, pokonując trasy wytyczone na płycie Rynku Wielkiego i przyległych uliczkach. Chociaż to nie był wyścig, wszyscy włożyli bardzo dużo wysiłku, by pokonać zarówno wytyczony odcinek, jak też swoje słabości i ograniczenia. Organizatorzy imprezy zadbali o to, by uczestnicy imprezy, oprócz przeżyć sportowych, mogli skorzystać także z wrażeń artystycznych. Bieg uświetniły wspaniałe występy muzyczne.

Podczas biegu na Rynku Wielkim trwała zbiórka środków finansowych na „Rodzinny Dom”. W krótkim czasie udało się zebrać 392,00 zł.

 Organizatorami wydarzenia byli: Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu, Stowarzyszenie „Krok za krokiem” w Zamościu, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Urząd Miasta Zamość. Bieg nie odbyłby się bez wielkiego wsparcia Wydziału Kultury i Sportu, Zamojskiego Domu Kultury czy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podziękowania należą się także wszystkim sponsorom i wolontariuszom z zaprzyjaźnionych szkół. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i niezapomniane emocje. Zdjęcia pokazują, jak wiele ich było. A za rok kolejny już bieg. Zachęcamy, by trening zacząć jeszcze tej wiosny.

  


 MANIFEST POPARCIA

17 maja na budowie Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej w Zamościu, miał miejsce happening zorganizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W ramach happeningu, manifest poparcia dla budowy Kompleksu i działań Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu, w formie podpisów-graffiti złożyli m. in. Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski – Stanisław Grześko oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, a także reprezentujący Prezesa Rady Ministrów, Poseł na Sejm RP Marcin Duszek i Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak.

W trakcie wydarzenia osoby z niepełnosprawnościami a także Przewodnicząca Stowarzyszenia przedstawili gościom potrzeby i problemy w ramach realizowanej inwestycji, w tym kontynuację poszukiwania środków finansowych niezbędnych do jej zakończenia.

Po happeningu goście udali się na Rynek Wielki, gdzie odbył się I bieg „Krok za krokiem” z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

    


 Kiermasz Wielkanocny w Łabuniach

855 zł – tyle pieniędzy wrzucili do puszki mieszkańcy gminy Łabunie podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się w niedzielę, 14 kwietnia w Domu Kultury w Łabuniach.

Na Kiermaszu można było nabyć prace uczestników X Gminnego Konkursu Przed Wielkanocą organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Łabunie.

Dochód z tych prac zasilił konto Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za Krokiem” w Zamościu, które buduje Rodzinny Dom – kompleks terapeutyczne-opiekuńczy dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

Dziękujemy uczestnikom Kiermaszu za zapełnienie puszki, za hojność i za zrozumienie potrzeby niesienia pomocy!

Więcej o kiermaszu na stronie Urzędu Gminy Łabunie


24 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Życia. Z tej okazji Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w  Zamościu zorganizowało akcję pn. „ŻYCIE przez całe życie”.  Inicjatywa była połączona z wielką kwestą na rzecz budowy Rodzinnego Domu – kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Głównym miejscem wydarzenia był Zamość, jednak akcja prowadzona była także w Szczebrzeszynie, Zwierzyńcu, Krasnobrodzie i Hrubieszowie.

Współorganizatorami akcji były władze miast, biorących udział w wydarzeniu, domy kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, a także szkoły, stowarzyszenia, jednostki OSP, lokalni przedsiębiorcy – różnorodne środowiska, zgodnie współpracujące na sukces pierwszego tego rodzaju przedsięwzięcia na Zamojszczyźnie. Dzięki poparciu księży proboszczów, stojących zawsze po stronie potrzebujących, zbiórka mogła zostać przeprowadzona także na terenach kościołów.  Spotkało się to z ogromnym poparciem wiernych, którzy na miarę swoich możliwości chętnie wrzucali do puszek drobniejsze i grubsze sumy.

W wymienionych miastach zbiórce do puszek towarzyszyły imprezy o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, sportowym i rozrywkowym.  Zarówno przy kościołach, jak i wszystkich miejscach, gdzie odbywały się poszczególne odsłony akcji, obecni byli wolontariusze z charakterystycznymi białymi puszkami opatrzonymi logiem Stowarzyszenia. Tę liczącą ponad 600 osób grupę stanowili przede wszystkim uczniowie, ich nauczyciele, harcerze, strażacy, rodziny i przyjaciele wychowanków Stowarzyszenia oraz pracownicy wszystkich placówek Stowarzyszenia.

Dzięki hojności mieszkańców regionu, a także zaangażowaniu  wszystkich partnerów współorganizujących akcję, na budowę Rodzinnego Domu  zebrano kwotę 78382,72 zł. To piękny wynik.

Za okazane zaangażowanie, hojność i wielkie serce wszystkim instytucjom, organizacjom i osobom prywatnym, które nas wsparły, gorąco dziękujemy !!!

  
Zrobiliśmy kolejny krok przybliżający nas do zbudowania „Rodzinnego Domu” – Kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami.

23 lutego 2019, nasi darczyńcy przekazali nam  12298,00 zł  podczas zbiórek zorganizowanych przez Stowarzyszenie na Gali Perły Biznesu i Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych.

– Gala II edycji plebiscytu Perły Biznesu organizowana przez Kronikę Tygodnia

Podczas gali, która odbyła się w Pensjonacie Myka, nagrodzeni zostali przedsiębiorcy, przedsiębiorstwa, inwestorzy i dobroczyńcy. W gronie wyróżnionych znalazło się również nasze Stowarzyszenie (w kategoriach: duże przedsiębiorstwo i dobroczyńca roku).
Serdecznie dziękujemy wszystkim, których oddali na nas swój głos lub dołączyli się do zbiórki.

– VIII Charytatywne Ostatki Karnawałowe w Carskich Koszarach organizowane przez Stowarzyszenie
„Krok za krokiem” w Zamościu

Po raz kolejny dzięki uprzejmości właściciela Hotelu Carskie Koszary, sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia bawili się na VIII Charytatywnych Ostatkach Karnawałowych.  W Ostatkach uczestniczyło przeszło 100 osób, a o oprawę muzyczną zadbał zespół Pana Krzysztofa Stopy – Super Live Band.

Wieczór rozpoczął się od powitania gości przez Właściciela Hotelu Pana Lucjana Wójtowicza oraz przedstawicieli Stowarzyszenia Panią Małgorzatę Pogudz – Kusiak – Skarbnika Stowarzyszenia i Pana Stanisława Pilcha – kierownika WTZ „Krok za krokiem”
w Zamościu.

Bal odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Zamość – Pana Andrzeja Wnuka. Jego zastępcy: Pani Małgorzata Bzówka i Pan Piotr Zając zachęcali gości do wparcia budowy „Rodzinnego Domu” .

W przerwach między blokami tanecznymi goście mogli nabyć rękodzieła wykonane przez Wychowanków placówek Stowarzyszenia a także obrazy przekazane przez darczyńców.

Wszystkim uczestnikom Charytatywnych Ostatków Karnawałowych serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wsparcie działań Stowarzyszenia. Szczególne podziękowania składamy  właścicielowi Hotelu – Panu Lucjanowi Wójtowiczowi za pomoc
w zorganizowaniu Imprezy i życzliwe przyjęcie.

 

   


 

W niedziele 10 lutego 2019 r. w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu odbył się mecz 1 ligi piłkarzy ręcznych pomiędzy drużyną MKS Padwa Zamość a MTS Chrzanów.
Dzięki przychylności przedstawicieli Padwy Wychowankowie Stowarzyszenie „Krok za krokiem” mogli nie tylko uczestniczyć w bardzo ciekawym widowisku sportowym, zakończonym sukcesem naszej drużyny (33:26), ale przede wszystkim zaprezentować przed wielotysięczną widownią założenia budowy Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.

W trakcie meczu przeprowadzona została zbiórka pieniędzy na budowę „Rodzinnego Domu”, dzięki której udało się zebrać 1132,33 zł.

Wszystkim kibicom, przedstawicielom MKS Padwa Zamość, z całego serca dziękujemy za życzliwość i wsparcie.

      


 

W dniu 3 lutego w Zamojskiej Katedrze była odprawiona przez Jego Eks. Księdza Biskupa Mariusza Leszczyńskiego Msza Św. w intencji powodzenia budowy kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu przy ulicy Kresowej 24 pn. „Rodzinny Dom”. Inwestycję tę rozpoczęło w grudniu 2018 roku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Tego dnia po wszystkich Mszach Świętych odbywała się zbiórka publiczna środków finansowych prowadzona przez wolontariuszy Stowarzyszenia.
Dzięki hojności wiernych udało się zebrać kwotę 8008,35 zł.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim wspierającym budowę Rodzinnego Domu.

Relacja ze Mszy Świętej w intencji budowy Kompleksu Terapeutyczno Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej 24 w Zamościu:

 


 

Z każdym dniem nasz „Rodzinny Dom” nabiera nowych kształtów. W grudniu 2018 r. została podpisana umowa z wykonawcą przedsięwzięcia firmą Budmat z Zamościa i rozpoczęliśmy prace budowlane.

W ostatnim czasie został usunięty drzewostan, rozebrano zadaszenie i schody stalowe. Prowadzone działania utrwaliliśmy na zdjęciach, które możecie obejrzeć pod naszą notatką.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu pozyskało na cel budowy już 3 mln złotych. Do zakończenia realizacji I etapu w lutym 2020 roku potrzeba jeszcze 2,6 mln złotych.

Budowa „Rodzinnego Domu” ‒ Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób
z niepełnosprawnościami w Zamościu przy ul. Kresowej 24 stworzy szansę na wieloprofilową terapię
i zamieszkanie w godnych, przyjaznych warunkach osobom, które z racji swej ciężkiej niepełnosprawności mają nikłe szanse założenia własnych rodzin. Ich rodzice/opiekunowie z każdym rokiem starzeją się i umierają.

Projekt został dofinansowany w ramach Osi Priorytetowej 13 INFRASTRUKTURA SPOŁECZNA. Działania 13.2 Infrastruktura Usług Społecznych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

       


 

W tym roku został pobity rekord. W sumie zebraliśmy 11 366 zł!

W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie miało charakter patriotyczny. W Mikołajki 6 grudnia, wychowankowie i pracownicy placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”, a także jego sympatycy gościli w Sali Kryształowej ARTIS Hotel&Spa.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Magdalena Dołgan, wiceprezydent Miasta Zamościa, Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta, Witold Marucha, wicestarosta zamojski. Sejmik wojewódzki reprezentowali Maria Gmyz i Krzysztof Gałaszkiewicz i wielu innych, których nie sposób wymienić.

Spotkanie rozpoczęło się tańcem narodowym młodzi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Przybyłych gości przywitała Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia. Uroczystą galę poprowadzili Barbara Godziszewska i Michał Mikulski.

Gościom przedstawiony został główny cel wieczoru, którym było zainteresowanie
i zaproszenie do wsparcia budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego „Rodzinny Dom” przy ul. Kresowej 24 w Zamościu. W zamyśle jest też powstanie w tym miejscu Drzewa Wdzięczności, na którym „zawisną” imiona i nazwiska wszystkich naszych darczyńców.

Następnie na Sali Kryształowej zaprezentowali się uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu wraz z opiekunami i rodzicami wykonując specjalnie przygotowany program nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaśpiewali i zagrali też uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zamościu. Nie zabrakło chwil wzruszeń i uniesienia.

W przerwach podobnie jak w latach ubiegłych goście przekazując darowizny do specjalnie przygotowanych kul stawali się właścicielami przedmiotów pogrupowanych w różnych kategoriach m.in.: spiżarnia, strefa piękna i zdrowia, antykwariat, galeria sztuki, biżuteria, czy cuda nie widy.

Ważnym momentem Wieczoru Dobroczynności było uroczyste podpisanie umowy
z wykonawcą I etapu budowy, którą została firma Budmat z Zamościa.

Przedsięwzięcie dotyczy modernizacji istniejącego na ul. Kresowej 24 budynku na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej. Kwota tej inwestycji wynosi 5 mln 600 tys. zł. Całość budowy opiewa na kwotę 15 mln złotych.

Patronat honorowy nad VI Patriotycznym Wieczorem Dobroczynności objęła Anna Jurksztowicz-Dębska. Piosenkarka razem z mężem Krzesimirem od lat pamiętają o naszej organizacji i pomagają na wiele sposobów. W listopadowym wydaniu programu „Jaka to melodia” wspólnie ze Stanem Borysem i Jerzym Petersburskim przekazali główną nagrodę dla Stowarzyszenia 13 470 zł.

Podsumowując wieczór Maria Król zachęciła wszystkich do potęgowania dobroci poprzez akcję 2ⁿ , by jedna osoba zachęciła dwie kolejne do wsparcia powstania „Rodzinnego Domu” kolejne dwie, a te kolejne dwie. Dobro do potęgi!

Dziękujemy Państwu za okazane dobro i przekazane darowizny na rzecz Stowarzyszenia. Pragniemy wśród zebranych przedmiotów wyróżnić m.in., złote serduszko przygotowane na 6. edycję „odDam” przez naszego przyjaciela jubilera Dariusza Królikowskiego, wyjątkowy obraz Jerzego Tyburskiego pt. „Trębacz”, monety kolekcjonerskie, które podarował nam Narodowy Bank Polski Oddział Terenowy w Lublinie, biżuteria z Galerii pod Arkadami, książka naszego trzykrotnego mistrza świata Pawła Fajdka z autografem, czy zdjęcie wspaniałego skoczka Piotra Żyły ze świeżutkim autografem, ikony pisane przez Marię Król
i Jacka Pietrasia. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, a szczególnie gospodarzowi obiektu prezesowi Tadeuszowi Kończyńskiemu, który od samego początku nieodpłatnie użycza nam Salę Kryształową i przygotowuje smaczny poczęstunek.


 

 

W Zamojskim Domu Kultury 9 listopada o godz. 19:00 odbędzie się spektakl muzyczny pod tytułem „Wolność Nasza” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Na scenie wystąpią: Katarzyna Groniec, Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz młodzi wokaliści. Dyryguje Wiesław Pieregorólka.

Podczas koncertu w Zamościu Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu przeprowadzi zbiórkę pieniężną z przeznaczeniem na budowę Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej 24 w Zamościu.

Wstęp wolny!

 


 

Dnia 17 października 2018 roku, przy ul. Kresowej 24 odbyła się uroczysta inauguracja budowy Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom” ul. Kresowa 24. W wydarzeniu udział wzięli znamienici goście: m.in. Ksiądz Biskup Marian Rojek oraz ks. Czesław Koraszyński, Arkadiusz Bratkowski – Członek Zarządu Województwa Lubelskiego, Magdalena Dołgan – Wiceprezydent Miasta Zamość, Jerzy Dębski – Dyrektor Lubelskiego Oddziału PFRON, Andrzej Olborski – Dyrektor PGE Oddział Zamość, Rafał Sapuła – Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji a także rodzice, wychowankowie, terapeuci placówek prowadzonych przez Stowarzyszenie.

Spotkanie otworzyła Małgorzata Pogudz-Kusiak, skarbnik Zarządu Stowarzyszenia, która przedstawiła zebranym harmonogram prac budowlanych oraz potrzeby Stowarzyszenia w zakresie dofinansowania inwestycji. 

Następnie głos zabrał Arkadiusz Bratkowski, który poinformował o przyznanym przez Urząd Marszałkowski Stowarzyszeniu dofinansowaniu w wysokości 2,6 mln zł, na pierwszy etap inwestycji. Jednocześnie w imieniu Zarządu Województwa wręczył Pani Małgorzacie Pogudz-Kusiak oraz Pani Magdalenie Poliwczak, osobom szczególnie zaangażowanym w realizację tworzenia „Rodzinnego Domu” medale „zasłużony dla województwa lubelskiego”.

Następnym punktem programu były występy artystyczne wychowanków Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Stowarzyszenie. Na zakończenie goście mogli wypróbować poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych wychowanków i pracowników Stowarzyszenia.

Zbudujmy razem „Rodzinny Dom”! 

Prosimy o wsparcie przede wszystkim finansowe, ale również rzeczowe, usługowe, a także wolontariat. 

Przekaż darowiznę na "Rodzinny Dom"!
Darowizny pieniężne
Osoby fizyczne mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), 
a osoby prawne 10% dochodu (CIT).


Poniżej znajdują się dane do przelewu.


STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM NIEPEŁNOSPRAWNYM
„KROK ZA KROKIEM” W ZAMOŚCIU


ADRES:
ul. Peowiaków 6a 
22-400 Zamość


TYTUŁ WPŁATY
Darowizna na Kresową 24
NUMER KONTA:
06 2030 0045 1110 0000 0384 5950

Media o wydarzeniu: 

TVP3 Lublin  (od 9:37)

 

radio lublin

roztocze.net

katolickie radio zamosc

nowy kurier zamojski SERDECZNIE ZAPRASZAMY

na

„PIKNIK SĄSIEDZKI”

 17 października 2018 roku od godz. 11:00

przy ulicy Kresowej 24 w Zamościu,

 który zainauguruje rozpoczęcie inwestycji o nazwie

 „RODZINNY DOM”

Kompleks Terapeutyczno – Opiekuńczy 

dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami

 

Serdecznie zapraszam,

 Maria Król

Przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

„Krok za krokiem w Zamościu

JESTEŚMY CZŁONKIEM:

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.