IV Plebiscyt Telewizji Kablowej Zamość "Video-Kadr" na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Zamościa 2013 Roku.


Czwartek, 09-01-2014Po raz czwarty Telewizja Kablowa Zamość "Video-Kadr" zorganizowała Plebiscyt na Najlepszego i Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Zamościa 2013 Roku.

Bardzo gorąco prosimy o głosy na naszych Wychowanków, którzy zostali nominowani w kategorii  Sportowiec Roku.

Bartłomiej Nowosadowski (SMS o treści sprt.23 na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS))

Mistrz Polski w Boccia. Zajął 22 miejsce w Mistrzostwach Europy Boccia Guimaraes - Portugalia czerwiec 2013. Systematycznie podnosi swoje umiejętności i kompetencje na treningach obozach sportowych jak też w codziennej rehabilitacji.
Jest wzorem dla młodszych zawodników którzy czerpią z jego pomysłów taktycznych. Uprawia także Race runner, Piłkę nożną na wózkach elektrycznych, żegluje działa społecznie promuje komunikacje AAC. Działa w Samorządzie uczestników ŚDS, zagrał w filmie, który promuje miasto Zamość i komunikację AAC, jest otwartą lubianą osobą, podejmuje wyzwania, jest uczestnikiem wielu projektów, które promują wizerunek aktywnej osoby z niepełnosprawnością. Ma wielorakie zainteresowania między innymi sport, kultura, sztuka.


Karolina Kopiel, Michał Nowosadowski (SMS o treści sprt.14 na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS))

Karolina Kopiel  lat 16
Michał Nowosadowski lat 17
Uczniowie  Zespołu Niepublicznych Szkól Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu., oraz członkowie Aktywnego Klubu Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w  Zamościu. Jako drużyna od wielu lat trenują dyscyplinę boccia.  W rozgrywkach boccia  o randze ogólnopolskiej zdobywają wysokie miejsca w kategorii rekreacyjnej (zawodnicy grający w pozycji stojącej). W wymienionej dyscyplinie  w roku 2013 zdobyli  miedzy innymi : I miejsce w Zamojskiej Lidze Boccia, II miejsce w ogólnopolskim Turnieju Boccia w Radomiu, I miejsce w wojewódzkiej Olimpiadzie Osób z Niepełnosprawnością Sprzężoną w Zamościu.

 
Michał Kozyrski (SMS o treści sprt.17 na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS))

V-cemistrz Polski w Boccia. Zajął 32 miejsce w Mistrzostwach Europy Boccia Guimaraes -  Portugalia czerwiec 2013. Systematycznie podnosi swoje umiejętności i kompetencje na treningach obozach sportowych tworzy nowe rozwiązania taktyczne w boccia i codziennej rehabilitacji. Pisze wiersze i bloga. Michał Kozyrski jest uczestnikiem wielu projektów które promują wizerunek aktywnej osoby z niepełnosprawnością ma wielorakie zainteresowania: polityka, kultura, sztuka.

Nominowani w kategorii Trenera Roku zostali :

Dariusz Borowiec (SMS o treści trn.2 na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS))

Trener i asystent zawodnika Bartłomieja Nowosadowskiego (klasa BC3). Klasyfikator Boccia, uczestnik Mistrzostw Europy Boccia. Sekretarz Aktywnego Klubu Sportowego Osób Niepełnosprawnych „Krok za krokiem” w Zamościu. Pomaga i udziela porad zawodnikom i trenerom z kraju jako jedyny klasyfikator medyczny zawodników z Porażeniem mózgowym. Bierze udział w wielu projektach promujących aktywność osób z niepełnosprawnością. Podnosi swoje kwalifikacje poprzez kursy i staże zagraniczne. Ma istotny wpływ na jakość gry zawodników boccia w kraju. Jest pomysłodawcą rozwiązań techniczno - taktycznych boccia. Niezwykły człowiek, przyjaciel osób z niepełnosprawnością, bezinteresownie poświęca swój czas pomagając w treningach realizacji pasji głównie osobom skupionym w Środowiskowym Domu Samopomocy „Krok dalej” Białobrzegach. Jest bardzo lubianym terapeutą, wspólnie z uczestnikami ŚDS stworzyli studio filmowe.

Ireneusz Klimek (SMS o treści trn.7 na numer 7148 (Koszt 1,23 zł z VAT za SMS))

Od 2006 roku  trener, jednocześnie instruktor i sędzia międzynarodowy boccia.  Pod jego okiem trenują między innymi Karolina Kopiel oraz Michał Nowosadowski. Pracuje z dziećmi , młodzieżą i dorosłymi osobami z niepełnosprawnością. Inicjator wielu działań w zakresie sportu osób z niepełnosprawnością w Zamościu, regionie oraz na terenie całej Polski.

 

WIĘCEJ O PLEBISCYCIE na stronie TVK ZAMOŚĆ

NOMINOWANI SYLWETKI