Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

'Krok za krokiem'w ZamościuKRS: 0000057364

CZCIONKA: Wersja Tekstowa:
Obchody Narodowego Święta Węgier w Zamościu


W przeddzień obchodzonego 15 marca Święta Narodowego Węgier upamiętniającego rewolucję węgierską z 1848 roku, składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim Węgrom. Abyście na zawsze cieszyli się suwerennością i wolnością. Wszystkich Przyjaciół Węgier z Zamościa i okolic zapraszamy na obchody tego Święta. Uroczystość odbędzie się w najbliższy piątek, 15 marca 2019 r. o godz.11.00 pod pamiątkową tablicą przy ulicy Piłsudskiego („Kropla mleka”). W programie przewidziane jest: wystawienie warty przy tablicy, odśpiewanie hymnu polskiego i węgierskiego, wprowadzenie historyczne, deklamacja wiersza C. K. Norwida pt. „Bema pamięci żałobny rapsod” w wykonaniu uczniów III klasy gimnazjum Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu oraz złożenie kwiatów pod tablicą przez przybyłe delegacje.

Poniżej wiersz Armia Siedmiogrodzka (Sandor Petofi) nagrany przez Uczniów i Pracowników Zespołu Szkół z okazji Święta Narodowego Węgier. Zapraszamy do oglądania.

 

 

JESTEŚMY CZŁONKIEM:

Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP