Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

'Krok za krokiem'w ZamościuKRS: 0000057364

CZCIONKA: Wersja Tekstowa:

Zawody boccia Poznań 2014


Wróciliśmy z II Międzynarodowych Zawodów Boccia Poznań 2014. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" reprezentowało dwóch zawodników uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy "Krok dalej" w Białobrzegach, byli to Bartek Nowosadowski w kategori BC3 oraz Robert Skwaryło w kategori BC1.
Reprezentację Polski liczącą 8 zawodników typowała Polska Federacja Bocci Niepełnosprawnych,w zawodach uczestniczyły ekipy z Niemiec,Rosji,Chorwacji, Słowenii, Anglii,  Irlandii, Norwegii, Hiszpanii oraz Polski.
Zawody rozgrywane były indywidualnie oraz w parach .W grach indyidualnych najlepszy wynik osiągneła Marta Wesołek(Poznań) w kategori BC2 która zajęła III miejsce oraz Konrad Lipowski (Warszawa)kategoria BC2 który zajął 4 miejsce, z naszych zawodników Robert Skwaryło był piąty było to historyczne wydarzenie gdyż po raz pierwszy Polak w tej kategorii sprawnościowej wziął udział w zawodach międzynarodowych, natomiast Bartek Nowosadowski zajął VI miejsce .
Zawody stały na bardzo dobrym poziomie perfekcyjnie przygotowane przez Poznański Strt.Polska Boccia rozwija się niezwykle dynamicznie naszi zawodnicy pomimo iż nie odegrali czołowych ról w tym sportowym teatrze ale w konfrontacji z zawodnikami którzy boccia uprawiają kilkanaście lat jest widoczny postęp w taktyce oraz poszczególnych elementach gry. To cieszy gdyż jest jeszcze realna szansa iż zakwalifikują się na Paraolimpiadę do Brazylii w 2016 roku.

JESTEŚMY CZŁONKIEM:

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.