Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym

'Krok za krokiem'w ZamościuKRS: 0000057364

CZCIONKA: Wersja Tekstowa:


"Żyj z pompą!"

Kampania społeczno-edukacyjna

Nasze Stowarzyszenie jest współorganizatorem akcji "Żyj z pompą!". Zachęcamy do aktywnego poparcia akcji.

Zapraszamy na stronę kampani i fanpage'a:

www.zyjzpompa.pl                www.facebook.com/zyjzpompa/

Kampania społeczno-edukacyjna "Żyj z pompą!" poświęcona jest podniesieniu świadomości na temat najnowszych osiągnięć w leczeniu MPD. Kampania ma na celu zwrócenie uwagi na problem braku informacji - zarówno w społeczeństwie, jak i wśród pacjentów, ich bliskich, ale także w środowisku medycznym - na temat nowych i lepszych sposobów walki z chorobą. Szybki postęp medycyny daje szansę poprawy jakości życia osób z MPD. Za przykład może posłużyć pompa baklofenowa - innowacyjna metoda leczenia, która łagodzi objawy spastyczności (nadmierne, często bardzo bolesne napięcie mięśni).

Pragniemy także przełamać stereotypy na temat osób z MPD, które często są postrzegane niewłaściwie, w efekcie czego czują się wykluczone, samotne, gorsze. Tymczasem nierzadko ich choroba objawia się jedynie niepełnosprawnością ruchową. Odpowiednio wcześnie rozpoczęta rehabilitacja i optymalne leczenie skutkują tym, że wielu Pacjentów nieraz przewyższa intelektualnie swoich rówieśników.

Chcemy zmotywować lekarzy i pacjentów do bycia na bieżąco z nowoczesnymi metodami leczenia. Pragniemy, aby Osoby z MPD mogły pełniej uczestniczyć w życiu rodzinnym i społecznym!

 

  •  "Żyj z pompą!"

JESTEŚMY CZŁONKIEM:

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.