Manifest poparcia

aktualności, Piątek, 17 maja 2019

17 maja na budowie Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z niepełnosprawnościami przy ul. Kresowej w Zamościu, miał miejsce happening zorganizowany w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. W ramach happeningu, manifest poparcia dla budowy Kompleksu i działań Stowarzyszenia „Krok za krokiem” w Zamościu, w formie podpisów-graffiti złożyli m. in. Wojewoda Lubelski – Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego – Jarosław Stawiarski, Starosta Zamojski – Stanisław Grześko oraz Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk, a także reprezentujący Prezesa Rady Ministrów, Poseł na Sejm RP Marcin Duszek i Poseł na Sejm Sławomir Zawiślak.

W trakcie wydarzenia osoby z niepełnosprawnościami a także Przewodnicząca Stowarzyszenia przedstawili gościom potrzeby i problemy w ramach realizowanej inwestycji, w tym kontynuację poszukiwania środków finansowych niezbędnych do jej zakończenia.

Po happeningu goście udali się na Rynek Wielki, gdzie odbył się I bieg „Krok za krokiem” z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

Za zdjęcia dziękujemy Panu Szymonowi Łyciukowi i Panu Tomaszowi Krywionkowi.

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem