Finał akcji #ILOVEGREEN

aktualności, Środa, 9 października 2019

Finał II edycji akcji #ILOVEGREEN

W dniu 7 października 2019r. z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu razem z Zespołem Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” przeprowadziło finał II edycji akcji #ILOVEGREEN.

Finał rozpoczął się od przemarszu osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów z siedziby Stowarzyszenia na Rynek Wielki w Zamościu. Ubrani w międzynarodowy symbol – kolor zielony – uczestnicy marszu dotarli na płytę Rynku Wielkiego, gdzie dołączyli do nich uczniowie przedszkoli, szkół publicznych i niepublicznych. Następnie ponad dwieście osób uczestniczących w akcji ułożyło „żywy” napis ILOVEGREEN.

Po układaniu napisu nastąpiła część artystyczna, którą poprowadzili nauczyciele Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu. Uczestnicy akcji aktywnie włączyli się w wykonanie układów do utworów „Z lewa do prawa” oraz „Chocolate”.

Po części artystycznej akcję podsumowała Małgorzata Bzówka, Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, która podkreśliła zaangażowanie Urzędu Miejskiego na rzecz wspierania osób z niepełnosprawnościami. Jednocześnie poinformowała, że do 8 października Ratusz Miejski w godzinach wieczornych będzie podświetlany na zielony kolor.

Honorowy Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Zamość - Pan Andrzej Wnuk. 

Wszystkim zaangażowanym w organizację akcji ILOVEGREEN oraz wszystkim, którzy wzięli w niej udział, serdecznie dziękujemy.

Zorganizowana akcja była również okazją do przypomnienia o wielkim dziele Stowarzyszenia, czyli powstającym przy ul. Kresowej 24 w Zamościu, Kompleksie Terapeutyczno – Opiekuńczym dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami, które pozwoli zabezpieczyć godną przyszłość dla osób z niepełnosprawnościami. Ciągle potrzebne jest finansowe wsparcie niezbędne do ukończenia budowy, które można udzielić wpłacając darowiznę na Rodzinny Dom:
numer konta: 06 2030 0045 1110 0000 0384 5950 (TYTUŁ WPŁATY Darowizna na Rodzinny Dom).

 

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem