TYLKO 100 DNI!

aktualności, Czwartek, 14 listopada 2019

Zapraszamy na "100-dniówkę"!

100 dni!  Od 20 listopada 2019 roku zaczynamy odliczać 100 dni do zakończenia I etapu budowy kompleksu terapeutyczno-opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami  pn. Rodzinny Dom w Zamościu przy ulicy Kresowej 24.

Moment ten nastąpi już  28 lutego 2020 roku - Roku Jubileuszu XXX- lecia działalności Stowarzyszenia. A jeszcze 2 lata temu ten Projekt był tylko w sferze naszych marzeń.

Do nowego lokalu Warsztatu Terapii Zajęciowej przyjmiemy ponad 40  niepełnosprawnych uczestników, ale powierzchnia budynku umożliwi sukcesywne zwiększanie ich ilości w miarę pojawiających się potrzeb.

Koszt budowy Warsztatu (bez wyposażenia) według przetargu wyniósł  ok. 5,6 mln złotych. Stowarzyszenie dotychczas pozyskało ok. 4,6 mln złotych (m.in. ze środków RPO, PFRON, zbiórek, darowizn, wpłat 1% podatku ). Do zakończenia realizacji I etapu brakuje jeszcze JEDEN MILION  złotych. Prowadzimy też zbiórkę niezbędnego sprzętu i mebli do wyposażenia tego obiektu, w tym używanych, dając im drugie życie.

Nie ustajemy w wysiłkach, aby oddając do użytku budynek Warsztatu, realizować naszą Misję wspierania osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nieprzerwanie prowadzimy zbiórki finansowe i organizujemy imprezy charytatywne, m.in. kolejny już VII Wieczór Dobroczynności (6 grudnia 2019 r.)

W tych ostatnich dniach realizacji tego Projektu szczególnie potrzebna jest nam konsolidacja działań wszystkich osób i instytucji nam Życzliwych. Z wdzięcznością przyjmiemy każdej wielkości i każdego rodzaju pomoc.

Spotkanie osób i instytucji nam życzliwych odbędzie się 20 listopada 2019 r. o godzinie 11:00 przy ulicy Kresowej 24 w Zamościu.

 

Z  nadzieją na spotkanie,

lek. med. Maria Król

 

 

W programie "To nas dotyczy" gościem Andrzeja Baryły była Maria Król Przewodnicząca Stowarzyszenia "Krok za krokiem" w Zamościu opowiadała m.in. O przypadającej "100 dniówce" czyli pozostałych 100 dniach do zakończenia I etapu  budowy "Rodzinnego Domu" - Kompleksu Terapeutycznego dla dorosłych osób z niepełnosprawnosciami w Zamościu na ulicy Kresowej 24 a także o przyczynach i celach powstania Stowarzyszenia "Krok za krokiem" w Zamosciu przeszło 30 lat temu. 

Link do wywiadu

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem