“Spowiedź w drewnie”

aktualności, Poniedziałek, 24 lutego 2020

Bezpłatny spektakl Teatru Osób z Niepełnosprawnościami – Teatroterapia Lubelska dla mieszkańców Zamojszczyzny.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu, pragnie szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom Zamojszczyzny, bez których zaangażowania nie było by możliwe ukończenie I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”

Z inicjatywy Stowarzyszenia „Krok za krokiem”, Teatru Teatroterapia Lubelska oraz Zamojskiego Domu Kultury w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 17:00 w Zamojskim Domu Kultury zorganizowany zostanie spektakl teatralny z udziałem osób z niepełnosprawnościami pt. „Spowiedź w drewnie”.

Udział w spektaklu jest bezpłatny.

O spektaklu:
Sztuka “Spowiedź w drewnie” inspirowane życiem beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory jest testamentem reżyserskim Jana Wilkowskiego.
Jej bohaterem jest świątkarz, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi. Pół-godzinne przedstawienie genialnie pokazuje człowieka i jego dzieło, które obróciło się przeciw swemu twórcy. Koślawe, nieudane lub niedokończone figury świętych z wrzaskiem domagają się kary piekła dla świątkarza, aż Zbawiciel musi ich głośno przywołać do porządku. W końcu człowiek umiera, przygnieciony swym dziełem: spadającymi z półek rzeźbami. Ale Chrystus daje mu rozgrzeszenie: On też jest niedostrugany i wie, że samemu stwórcy świat nie do końca się udał.

Scenariusz: Jan Wilkowski
Reżyseria: Maria Pietrusza-Budzyńska i zespół terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina
Obsada: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem