VI Wieczór Dobroczynności „OdDam” za nami
aktualności, Poniedziałek, 10 grudnia 2018W tym roku został pobity rekord. W sumie zebraliśmy 11 366 zł!
W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości wydarzenie miało charakter patriotyczny. W Mikołajki 6 grudnia, wychowankowie i pracownicy placówek Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”, a także jego sympatycy gościli w Sali Kryształowej ARTIS Hotel&Spa.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. Magdalena Dołgan, wiceprezydent Miasta Zamościa, Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta, Witold Marucha, wicestarosta zamojski. Sejmik wojewódzki reprezentowali Maria Gmyz i Krzysztof Gałaszkiewicz i wielu innych, których nie sposób wymienić.
Spotkanie rozpoczęło się tańcem narodowym młodzi artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna”. Przybyłych gości przywitała Maria Król, przewodnicząca Stowarzyszenia. Uroczystą galę poprowadzili Barbara Godziszewska i Michał Mikulski.
Gościom przedstawiony został główny cel wieczoru, którym było zainteresowanie
i zaproszenie do wsparcia budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego „Rodzinny Dom” przy ul. Kresowej 24 w Zamościu. W zamyśle jest też powstanie w tym miejscu Drzewa Wdzięczności, na którym „zawisną” imiona i nazwiska wszystkich naszych darczyńców.
Następnie na Sali Kryształowej zaprezentowali się uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu wraz z opiekunami i rodzicami wykonując specjalnie przygotowany program nawiązujący do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zaśpiewali i zagrali też uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zamościu. Nie zabrakło chwil wzruszeń i uniesienia.
W przerwach podobnie jak w latach ubiegłych goście przekazując darowizny do specjalnie przygotowanych kul stawali się właścicielami przedmiotów pogrupowanych w różnych kategoriach m.in.: spiżarnia, strefa piękna i zdrowia, antykwariat, galeria sztuki, biżuteria, czy cuda nie widy.
Ważnym momentem Wieczoru Dobroczynności było uroczyste podpisanie umowy
z wykonawcą I etapu budowy, którą została firma Budmat z Zamościa.
Przedsięwzięcie dotyczy modernizacji istniejącego na ul. Kresowej 24 budynku na potrzeby Warsztatu Terapii Zajęciowej. Kwota tej inwestycji wynosi 5 mln 600 tys. zł. Całość budowy opiewa na kwotę 15 mln złotych.
Patronat honorowy nad VI Patriotycznym Wieczorem Dobroczynności objęła Anna Jurksztowicz-Dębska. Piosenkarka razem z mężem Krzesimirem od lat pamiętają o naszej organizacji i pomagają na wiele sposobów. W listopadowym wydaniu programu „Jaka to melodia” wspólnie ze Stanem Borysem i Jerzym Petersburskim przekazali główną nagrodę dla Stowarzyszenia 13 470 zł.
Podsumowując wieczór Maria Król zachęciła wszystkich do potęgowania dobroci poprzez akcję 2ⁿ , by jedna osoba zachęciła dwie kolejne do wsparcia powstania „Rodzinnego Domu” kolejne dwie, a te kolejne dwie. Dobro do potęgi!
Dziękujemy Państwu za okazane dobro i przekazane darowizny na rzecz Stowarzyszenia. Pragniemy wśród zebranych przedmiotów wyróżnić m.in., złote serduszko przygotowane na 6. edycję „odDam” przez naszego przyjaciela jubilera Dariusza Królikowskiego, wyjątkowy obraz Jerzego Tyburskiego pt. „Trębacz”, monety kolekcjonerskie, które podarował nam Narodowy Bank Polski Oddział Terenowy w Lublinie, biżuteria z Galerii pod Arkadami, książka naszego trzykrotnego mistrza świata Pawła Fajdka z autografem, czy zdjęcie wspaniałego skoczka Piotra Żyły ze świeżutkim autografem, ikony pisane przez Marię Król
i Jacka Pietrasia. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, a szczególnie gospodarzowi obiektu prezesowi Tadeuszowi Kończyńskiemu, który od samego początku nieodpłatnie użycza nam Salę Kryształową i przygotowuje smaczny poczęstunek.
Mat. Michał Król i Małgorzata Sobczuk.
Fot. Robert Głąb