Żywe obrazy

aktualności, Wtorek, 16 listopada 2021

Żywe obrazy wykonano w ramach projektu „Sztuka wizualna w czasie pandemii”, w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem” w Zamościu,  wychowankowie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Zdjęcia żywych obrazów zostały wykorzystane w naszym kalendarzu na rok 2021. 

Chcemy nadmienić, że Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych "Krok za krokiem" we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Zamościu, PKP Linią Hutniczą Szerokotorową Spółka z o.o. oraz Miastem Zamość realizuje projekt edukacyjny „Sztuka wizualna w czasie pandemii - odsłona druga”.
W ramach projektu powstają kolejne żywe obrazy, które zaprezentowane zostaną w naszym kalendarzu na rok 2022 rok.

Tymczasem miłego oglądania. 

Roman Kramsztyk "Mężczyzna jedzący raki (Portret Karola Szustra)" |  Wojciech Kukiełka

Wojtek (13 lat) - Jestem uczniem klasy VIA   Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Moim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie, chociaż połowa ciała  nie zawsze ze mną współpracuje, to chętnie trenuję pływanie, grę w boccię, biegi na racerunner. Mogę pochwalić się sukcesami sportowymi.

 

 

René Magritte „Syn Człowieczy”  | Wiktor Gilewski

Wiktor (19 lat) - Jestem uczniem Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej
do Pracy „Krok za krokiem”. Moja pasją jest sport. Uwierzycie? - jestem Wicemistrzem Polski  w paralekkoatletyce.  W wolnych chwilach słucham muzyki i kiedy tylko mogę, przemierzam ulice Zamościa na rowerze.

 

 

Pablo Picasso Oparty arlekin  |  Szymon Sioma

Szymon (12 lat) - Jestem uczniem klasy VB Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Moją pasją są gry komputerowe. Marzę, aby zostać youtuberem. Zadaję mnóstwo pytań.  Zdarza mi się zapomnieć o różnych sytuacjach i imionach moich bliskich.

 

 

Leonarda da Vinci Dama z gronostajem  |  Maja Koszeluk
Maja (14lat) - Chodzę do klasy VIIIB Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Bardzo lubię wychodzić z moja asystentką. Lubię rozmawiać z rówieśnikami. Dużo czasu poświęcam na czytanie i słuchanie muzyki.

 

 

Johannes Vermeer Dziewczyna z perłą  |  Oliwia Gąsior

Oliwia (11 lat) - Jestem uczennicą klasy IVA  Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Uwielbiam zakupy i pogaduchy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o mnie-weź książkę do komunikacji, odwracaj kartki, korzystając z symboli postaram Ci się opowiedzieć coś o sobie

 

 

Jan van Eyck Portret Giovanni Arnolfini  |  Łukasz Świrszcz

Łukasz (16 lat) - Jestem wychowankiem Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”, uczęszczam na zajęcia zespołu rewalidacyjno- wychowawczego.  Chętnie obserwuję męskie zajęcia, lubię dźwięk wiertarki. Ożywiam się na dźwięk syreny alarmowej. Klaszczę w dłonie i śmieję się, kiedy słucham piosenki pt. „Chłop z Mazur”.

 

 

Frida Kahlo Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem  |  Lena Bator

Lena (20 lat) - Jestem uczennicą Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy „Krok za krokiem”. Każdą wolną chwilę poświęcam czytaniu, dzięki temu mogę przenieść się w różne zakątki świata. Uwielbiam rozmawiać i udzielać wywiadów, reprezentować swoja szkołę.

 

 

Edvard Munch Krzyk  |  Agata Łuczka

Agata (12 lat) - Jestem uczennicą klasy VI A Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Moja twarz nie wyraża emocji, ale bardzo chętnie Ci o nich opowiem. Uwielbiam książki, balet i występy na scenie, pomimo moich różnych obaw, lubię być gwiazdą.

 

Vincent van Gogh Autoportret z zabandażowanym uchem  |  Jakub Zub

Jakub Z.  (14 lat) -Jestem uczniem klasy VIB Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”.  Lubię książki, szczególnie te, których bohaterem jest żółw Franklin. Niektóre z jego licznych przygód mogę przytoczyć z pamięci. Z zainteresowaniem oglądam program telewizyjny pt. „Nasz nowy dom”.

 

William Adolphe Bouguereau  |  Laura Knapińska
Laura  (13 lat) -  Jestem uczennicą klasy VA Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Świat poznaję poprzez dotyk, lubię słuchać baśni opowiadań, niektóre są bardzo śmieszne. Chcesz? -wyrecytuję Ci wiersz, wsłuchuj się uważnie i nie przerywaj mi.

 

Władysław Ślewiński Sierota z Poronina  |  Mikołaj Radoń
Mikołaj  (10 lat) - Chodzę do klasy VA Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Lubię podróże samochodem i spacery. Jestem zainteresowany otaczającym światem. Opowiem Ci coś lub odpowiem na twoje pytania wykorzystując do tego symbole.

 

Aleksander Gierymski Żydówka z pomarańczami  |  Natalia Wałaszyk

Natalia (16 lat) - Jestem uczennicą klasy VIIIB Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Uwielbiam rysować i grać w boccię i jeździć racerunner. Bardzo lubię chodzićdo szkoły oraz spotkania z asystentką. Dużo radości sprawia mi taniec, chociaż szybko się męczę.

 

Jan Matejko Stańczyk  | Jakub Cieśla

Jakub C.  (13 lat) - Chodzę do klasy VA Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem”. Lubię programy rozrywkowe, żarty i psikusy. Mówię powoli, trochę niewyraźnie, daj mi czas, a zaskoczę Cię swoim poczuciem humoru.

 

 

cdn. 

galeria

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem