Stowarzyszenie na Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym

aktualności, Poniedziałek, 29 listopada 2021

W dniu 28 listopada 2021 r. przedstawiciele Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu uczestniczyli w Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym, zorganizowanym po raz 14-ty przez SHOM (Spouses oHeads of Mission - stowarzyszenie  małżonków ambasadorów i przedstawicieli akredytowanych/rezydujących w Polsce). Aktualnym Prezydentem SHOM jest Nadine Schmit - Konsbruck z Luksemburga.  Impreza ma miejsce w ostatnią niedzielę listopada lub pierwszą grudnia i dotychczas  odbywała się w Hotelu Marriott. Tym razem  odbyła się na Stadionie Narodowym. Ponad 50 Ambasad i przedstawicieli  sprzedawało  różne atrakcyjne produkty i wyroby artystyczne,  aby później zebrane środki rozdzielić  na polskie  organizacje   charytatywne. W zeszłym roku zebrano sumę około 600 tyś. zł. Tym razem zaproszono 25 organizacji, które jednocześnie mogły również prezentować swoje wyroby. Nasze Stowarzyszenie dostało zaproszenie od zaprzyjaźnionej z nami Ambasady Węgier.

Na Kiermaszu kręciło się w głowie od ilości najróżniejszych wyrobów z całego świata. W jednym miejscu można było zapoznać się z kulturami z wszystkich kontynentów oraz spróbować specjalności kuchni z różnych stron świata.

Kiermasz cieszył się wielką popularnością, a osoby, które chciały się na niego dostać, musiały czekać w kolejce nawet pół godziny. Nic w tym dziwnego, skoro w jednym miejscu można było kupić prawdziwą kolumbijską kawę, węgierską kiełbasę czy włoskie wino a dla szukających modowych wyzwań czekały elementy garderoby z Arabii Saudyjskiej, Palestyny, Kuwejtu i Tajwanu.

Również na naszym stoisku nie zabrakło pięknych ozdób świątecznych wykonanych przez uczestników Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zamościu i Środowiskowego Domu Samopomocy w Białobrzegach.

Składamy wyrazy podziękowania za zaproszenie nas do udziału w tej bardzo prestiżowej imprezie. Dziękujemy szczególnie Pani Ambasador Orsolya Zsuzsanna Kovács, jej mężowi i członkowi SHOM Panu Gábor Takács oraz Pani Katarzynie Braiter, Koordynatorowi Charytatywnemu SHOM.

galeria

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem