3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

aktualności, Piątek, 3 grudnia 2021

OKŁADKA KALENDARZA 2022
Anna Bilińska - Bohdanowicz Portret młodej kobiety z różą w ręku
Aleksandra Boniek
Ola (24 lata) Jestem uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej "Krok za krokiem" w Zamościu. Bardzo lubię gotować, malować oraz czytać książki. Cieszą mnie spotkania z moją asystentką i innymi uczestnikami warsztatu.

Edvard Munch - Portret pisarza Hansa Jægera
Miłosz Pyda
Miłosz (19 lat) Jestem uczniem II klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy „Krok za krokiem” w Zamościu. Uwielbiam oglądać telewizję oraz słuchać audycji radiowych. Mój ulubiony serial to „Na sygnale”. Kocham żarty. Jestem fanem Kamila Nosela. Lubię podróżować po Polsce.

STYCZEŃ
James McNeill Whistler - Aranżacja szarości i czerni nr 1: Matka artysty pot. Matka Whistlera
Weronika Kolaja
Weronika (21 lat) Jestem uczennicą Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy „Krok za krokiem” w Zamościu. Mam duszę artystki, uwielbiam wykonywać prace plastyczne, układać puzzle i słuchać muzyki. Moją pasją są podróże i zwiedzanie różnych, ciekawych miejsc.

LUTY
Tadeusz Makowski - Dwaj mali przyjaciele
Łukasz Stechnij
Patryk Ciurysek
Patryk (7 lat) Chodzę do grupy przedszkolnej „Misie” w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Lubię budować z klocków, śpiewać piosenki i graćw piłkę.
Łukasz (6 lat) Chodzę do grupy przedszkolnej „Misie” w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Krok za krokiem” w Zamościu. Lubię opiekować się zwierzętami, budować wysokie wieże z klocków i układać puzzle.

MARZEC
Afarin Sajedi - Kobieta cierpiąca
Wiktoria Pańczyk
Wiktoria (16 lat) Jestem uczennicą VIII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu. Interesuję się makijażem i wizażem. W przyszłości chciałabym zostać kosmetyczką.

KWIECIEŃ
Tamara Łempicka - Nocne życie splecione z talentem
Zofia Poznańska
Zosia (18 lat) Jestem uczennicą II klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy „Krok za krokiem”
w Zamościu. Uwielbiam jeździć na wrotkach. Kocham zwierzęta. Lubię słuchać muzyki oraz śpiewać utwory znanych wykonawców.

MAJ
Pablo Picasso - Kobieta w kapeluszu
Zuzanna Pióro
Zuzia (10 lat) Jestem uczennicą II klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu. Kocham muzykę. Moją ulubioną wokalistką jest Cleo. W wolnym czasie gram z bratem w Brawl Stars i zajmuję się swoimi kotami Lolkiem i Cikcikiem.

CZERWIEC
Vjekoslav Karas - Rimljanka s lutnjom (ang. Roman woman playing a mandolin)
Wiktoria Kawka
Wiktoria (15 lat) Jestem uczennicą VIII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu. Interesuję się gotowaniem. Lubię kuchnię włoską. Z makaronu potrafię wyczarować cuda.

LIPIEC
Jacek Malczewski - Zatruta studnia
Nikola Pukaluk
Nikola (8 lat) Chodzę do II klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu. Lubię śpiewać i słuchać muzyki. Jestem fanką Viki Gabor. Chętnie spędzam czas z rodziną i znajomymi. Moim ukochanym zwierzakiem jest pies Molly.

SIERPIEŃ
Jan Vermeer van Delft - Mleczarka
Izabela Pyś
Izabela (15 lat) Jestem uczennicą klasy VI Niepublicznej Szkoły Specjalnej „Krok za krokiem”. Lubię występować na scenie i pomagać innym. Chętnie przyjeżdżam do szkoły. Dużo czasu spędzam z psem Pomponem, moim wiernym przyjacielem.

WRZESIEŃ
Józef Chełmoński - Babie lato
Wiktoria Herc
Wiktoria (22 lata) Jestem uczennicą III klasy Niepublicznej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy „Krok za krokiem” w Zamościu. Uwielbiam sport. Trenuję boccię. Lubię też zakupy i rozmowy z przyjaciółmi. Na co dzień staram się być uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do życia.

PAŹDZIERNIK
Lajos Karcsay - Zbieracze jabłek (fragment)
Laura Knapińska
Laura (14 lat) Jestem uczennicą VI klasy Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu. Świat poznaję przez dotyk. Lubię słuchać baśni i opowiadań. Niektóre są bardzo śmieszne. Chcesz? – wyrecytuję ci wiersz. Wsłuchuj się uważnie i nie przerywaj mi.

LISTOPAD
Jacek Malczewski - Autoportret w białym stroju
Kacper Olech
Kacper (16 lat) Jestem uczniem VIII klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu, a także wielokrotnym mistrzem Polski w bocci. Moje zainteresowania to piłka nożna, gry komputerowe i dobre kino.

GRUDZIEŃ
Stanisław Wyspiański - Dziewczynka gasząca świecę
Julia Bil
Julia (10 lat) Jestem uczennicą II klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Krok za krokiem” w Zamościu. Moją specjalnością jest kozłowanie piłką. Lubię kolorowanki relaksacyjne i zabawę z moim bratem Karolem.

 

Koordynatorzy projektu:
Barbara Różańska
Katarzyna Furmanek
Zdjęcia i retusz:
Arkadiusz Tyszko
Skład i projekt:
Marika Buczek

Scenografia i rekwizyty:
Katarzyna Badach-Kwiatkowska
Justyna Cichosz
Anna Gałka
Agata Gniot
Barbara Gontarz
Sylwia Jeruzal
Małgorzata Kociubowska
Renata Kołakowska
Monika Kropornicka
Agnieszka Magryta–Głąb

galeria

deklaracja dostępności

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej
Rozumiem